Konferencja - PODSUMOWANIE PROJEKTU

Dnia 05.06.2018 roku w Marsta (Szwecja),odbyła się konferencja podsumowująca pierwszy rok pracy w projekcie Erasmus+ współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk „Ekologia na co dzień w wychowaniu przedszkolnym z wykorzystaniem pedagogiki Reggio”. Agnieszka Bućkowska przedstawiła szwedzkim koleżankom  prezentację działań podejmowanych przez Przedszkole Publiczne nr 8 w Łomży jako Placówka Promująca Zdrowie. Pokazała również efekty jakie osiągnęło przedszkole  realizując  projekt Diet for Green Planet.

Podczas tego roku szkolnego w ramach projektu Erasmus + odbyły się 4 spotkania studyjne w ramach wymiany doświadczeń pedagogicznych, realizowaliśmy wspólnie 2 zadania edukacyjne w naszych placówkach, polskie nauczycielki uczestniczyły w tygodniowym szkoleniu w Instytucie Reggio w Sztokholmie oraz przeprowadziliśmy wielogodzinne rozmowy porównujące oba systemy edukacji. Wykorzystując platformę e- twinnig poznały się również nasze dzieci. Jesteśmy zadowolone z realizacji projektu, ponieważ dostarcza obu stronom nowych przemyśleń, rozwiązań, inspiracji, dyskusji, pytań. Wg koncepcji Reggio rozwój zawodowy nauczyciela to proces, w trakcie którego dokonywana jest zmiana. To intensywne poszukiwania i badania będące elementem codziennej pracy nauczyciela.

Wykład:

"Model edukacji Reggio Emilia a możliwości i zagrożenia jego aplikacji do polskiego systemu wychowania przedszkolnego"

Plik do pobrania:

Wykład dr hab. prof. UwB Janiny Uszynskiej-Jarmoc.pdf